OneHit-Cs
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Parteneri
Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Promovare-88x31a
Subiecte similare
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata
    Ultimele subiecte
    » Cerere Dns
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Icon_minitimeSam Oct 08, 2011 11:44 am Scris de KinetiX

    » Cerere dns+categorie
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Icon_minitimeSam Sept 24, 2011 12:18 am Scris de KinetiX

    » free hentai full length videos free hentai full movie
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Icon_minitimeMier Aug 03, 2011 11:35 am Scris de Vizitator

    » why won't YouTube let me upload?
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Icon_minitimeMier Aug 03, 2011 5:44 am Scris de Vizitator

    » Virtually as chintzy as warez
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Icon_minitimeLun Aug 01, 2011 7:19 am Scris de Vizitator

    » Test, just a test
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 9:11 pm Scris de Vizitator

    » 5x Post
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Icon_minitimeSam Mai 07, 2011 11:32 pm Scris de Stick*Camper<3

    » Ce ati vrea nou pe forum ?
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Icon_minitimeSam Mai 07, 2011 11:31 pm Scris de Stick*Camper<3

    » Popularea Comunitati
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Icon_minitimeSam Mai 07, 2011 11:31 pm Scris de Stick*Camper<3

    Detalii Server Romania
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet B_160_400_1_ffffff_c5c5c5_ffffff_000000_1_1_1
    Navigare
     Portal
     Index
     Membri
     Profil
     FAQ
     Cautare
    Top postatori
    Stick*Camper<3
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Vote_lcapTutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Voting_barTutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Vote_rcap 
    MarcoPollo
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Vote_lcapTutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Voting_barTutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Vote_rcap 
    OneShot
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Vote_lcapTutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Voting_barTutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Vote_rcap 
    KinetiX
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Vote_lcapTutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Voting_barTutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Vote_rcap 
    ghyra
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Vote_lcapTutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Voting_barTutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Vote_rcap 
    Mai 2024
    LunMarMierJoiVinSamDum
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    CalendarCalendar

     

     Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet

    In jos 
    AutorMesaj
    Stick*Camper<3
    Admin
    Admin
    Stick*Camper<3


    Browser : Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Google10
    Sistem Warn : Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet W0
    Zodiac : Leu
    Mesaje : 134
    Data nasterii : 11/08/1995
    Data de inscriere : 06/05/2011
    Varsta : 28
    Localizare Localizare : Peris/Ilfov
    Joburi/Distractii : Fotbal & Tenis
    Stare de spirit Stare de spirit : Buna

    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Empty
    MesajSubiect: Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet   Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet Icon_minitimeSam Mai 07, 2011 7:50 am

    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet 26181702

    Am facut acet tutorial pentru cei care au routere !
    Eu am un D-Link DI-524

    Deci sa incepem :

    1. De ce nu apare serverul la internet ? :-?

    Pai..... Routerele genereaza un IP INTERN ( 192.... ) se mai spune si IP FALS ! Dar in acelasi moment aveti si un IP EXTERN ( 89.... ) acesta fiind cel ADEVARAT ! Atunci cand faceti un server de cs , avand IP FLAS , Nu apare la internet si nici la favorite !

    2. Se poate rezolva aceasta problema :-?? ? Cum ?

    DA ... aceasta problema se poate rezolva foarte usor !
    Pai ... trebui facut PORT FORWATING ( = adica trebui deskise porturile pentru server , adica portul 27015 )


    3.Cum fac PORT FORWATING ?


    Prima data intram pe internet si ne vom conecta pe IP ROUTERULUI :

    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet 88114792

    Urmatorul pas este sa accesam ADVANCED si intram la VIRTUAL SERVER !
    Acum trebui sa completam campurile de mai jos !
    Ele trebuie completate astfel :


    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet 85308593

    LA Name ---> HLDS
    LA Private IP ---> IP tau de la PC
    LA Protocol Type ---> UDP
    LA Private Port ---> 27015
    LA Public Port ----> 27015
    LA Schedule ----> Always

    Si dupa ce ai facut trebuiele de mai sus apesi APPLY !
    Acuma , am terminat oficial cu PORT FORWATING !


    4. GATA ? Am terminat ?

    NU :-w ! Nu am terminat inca ! Acuma trebui sa facem ca IP EXTERN ( 89..... ) sa fie vizibil !
    Asa ca intram la ADVANCED si accesam DMZ ( = adica Demilitarized Zone , mai bine spus lasa un singur PC la LAN si da voie la celalalt sa fie VIZIBIL si ACCESIBIL pe internet )


    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet 56592511

    Apasam APPLY !

    GATA am terminat cu setarile la ROUTER !

    -=*UPDATE*=-

    Findca am observat ca majoritatea aveti diferite modele de router la care doriti sa faceti port forwating , intrati pe ACEST SITE , unde , mai jos , va alegeti modelul de router pe care il aveti , dupa care selectati tipul de server , de preferat , alegeti Half Life 2 Steam Serve , dupa care va fi afisat un mic tutorial in engleza care va va ajuta sa faceti port forwating !

    NU UITATI de ultima versiune Dproto 0.9.87 , astfel incat ,nu mai este nevoie de alte PACHURI pentru protocol 47-48 !

    Asa dar , putem spune

    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet 33973999

    --> Acest tutorial este facut in INTREGIME de mine !
    --> Am folosit un model de router , poate ca voi aveti alt model , dar tot asa se face ( sau asemanator ) !
    --> Greselile imi apartin in totalitate !
    --> Orice problema , neintelegere o puteti posta aici !
    --> TUTORIALUL ESTE CREAT DE MINE(PERSONAL) , spun deoarece veti putea gasi acest tutorial si pe alte forumuri (dar postat de altcineva) .Prima data a aparut pe http://www.*******cs.com
    ASA CA SA NU AUD : hooo m, lai fura , etc .
    Sus In jos
    https://onehit-cs.forumgratuit.ro
     
    Tutorial Port Forwarding+vizibilitate la internet
    Sus 
    Pagina 1 din 1
     Subiecte similare
    -
    » Protocol [47&47] Apare la internet

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    OneHit-Cs :: Counter-Strike 1.6 :: Tutoriale-
    Mergi direct la: